AKTUALITĀTES

“Ziemassvētku mūzika Zviedrijas karalienei Kristīnei”

23. decembrī plkst. 19.30 Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā diriģents Māris Kupčs ar baroka mūzikas kolektīviem aicina uz pēdējo šī gada "Rīgas Senās Mūzikas centra" organizēto senās mūzikas koncertu.


Alesandro Stradellas (Alessandro Stradella, 1639-1682) dzīve iekrāsojās jautros toņos, par kuru viņa laikabiedri rakstījuši daudzas piezīmes, bet 1837. gadā pat operu ar nosaukumu Stradella. Tomēr starp romānu cienīgiem notikumiem un pat slepkavības prāvām skaņraža mūzikas mantojums atspoguļo arī dziļi sentimentālas un baroka laikam raksturīgi smalkas lappuses. Šādi darbi tika veltīti Zviedrijas karalienei Kristīnei I, kura vienlaikus bija arī valdniece Zviedru Vidzemes teritorijā un pēc atteikšanās no troņa bija ievērojama mākslas mecenāte. Turpretī komponists Dītrihs Bukstehūde (Dieterich Buxtehude, 1637-1707) tajā pašā laikā (ap 1660. gadu) Zviedrijas karaļnamam Stokholmā laipni sūtīja savus darbus. Rīga 17. gadsimta vidū bija viena no lielākajām pilsētām, tādēļ ir ļoti ticams, ka vairums šo kompozīciju nonāca līdz mums un tika arī šeit atskaņotas.


Koncertā "Ziemassvētku mūzika Zviedrijas karalienei Kristīnei" izskanēs Alesandro Stradellas Ziemassvētku kantāte Cantata per il Santissimo Natale, Dītriha Bukstehūdes Ziemassvētku stāsts par Jēzus bērniņa dzimšanu Das neugeborne Kindelein un anonīma komponista "Magnifikāts". Koncerta mūziķi -  soprāns Ilze Grēvele, tenors Mikus Abaroniņš, baritons Rinalds Kandalincevs, teorbists Mauro Pinciaroli no Itālijas, kā arī baroka orķestra Collegium Musicum Riga un baroka kora Collegium Choro Musici Riga solisti diriģenta Māra Kupča vadībā.


Ieeja koncertā bez maksas

Pateicamies atbalstītājiem: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Latvijas Republikas Kultūras ministrijai un Rīgas Vēsturiskā Teātra un Mūzikas biedrībai