Rīgas Senās Mūzikas Centrs

 

Centru pirms 20 gadiem dibinājuši Solvita Sējāne, Boriss Avramecs un Māris Kupčs. Rīgas Senās mūzikas centrs apvieno un koordinē mūziķus, kuri nodarbojas ar senās mūzikas interpretēšanu, balstoties uz vēsturiskajām tradīcijām. Centrs arī aizsācis senās mūzikas festivālu organizēšanu Latvijā, kā arī tā laika mūzikas instrumentu izpēti, popularizējot atskaņošanu atbilstoši vēstruriskajām tradīcijām. Rīgas Senās mūzikas centrs pēta arī to komponistu daiļradi, kuri darbojušies Latvijas teritorijā.


ORGANIZĀCIJAS UZDEVUMI UN MĒRĶI


Radīt plašā sabiedrībā interesi, lepnumu un izpratni par Rīgas un Latvijas teritorijas vēsturiskajām muzikālajām tradīcijām, kas gadsimtu gaitā zudušas no kultūras norišu kopainas, bet agrākos gadsimtos bijušas iedzīvotāju svētku norišu neatņemama un gaidīta sastāvdaļa. Kultūrtūrisma attīstībai pievienot savu ieguldījumu kopainas radīšanā par Latviju kā Eiropejiskas kultūras mantojuma valsti, kura apzinās un lepojas ar savu bagāto un savdabīgo kultūras mantojumu un rūpējas par tā saglabāšanu un apzināšanu.


Mērķtiecīgi apzināt pēc iespējas visus Latvijas vēsturiskajā teritorijā radušos senās mūzikas skaņdarbus, kas attiecas uz šīm tradīcijām un tos atskaņot pēc iespējas tos sarakstīšanas un atskaņošanas vēsturiskajā vidē.


Sakopot un kataloģizēt informāciju par mūsu vēsturiskās mūzikas autoriem, to nozīmi mūzikas dzīvē. Popularizēt caur festivāla norisēm tos starptautiskā mērogā.


Popularizēt vēsturiskajā Latvijas teritorijā radušos senās mūzikas vēsturisko tradīciju atdzimšanu plašam mūzikas cienītāju un pilsētas iedzīvotāju lokam gan Rīgā, gan Rundāles pilī, gan citviet Latvijā, kā arī aiz mūsu valsts robežām. Sadarbībā ar Eiropas izcilākajiem festivāliem, vēsturiskajiem teātriem un pilīm sniegt Rīgas mūzikas koncertus un viesizrādes, pildot Latvijas senās mūzikas vēstnieku un tēla popularizētāju lomu. 2013.gadā jūnijā Collegium Musicum Riga Tulūzas Baha festivālā sniedza divus koncertus un ieguva īpašu klausītāju sajūsmu.


Caur starptautisko sadarbību ar izciliem šīs jomas speciālistiem, sniegt iespēju gan klausītājiem koncertos un norisēs, gan jaunajiem, topošajiem, gan jau plaši pazīstamiem mūziķiem meistarklasēs gūt svarīgas papildus zināšanas un iemaņas vēsturisko instrumentu, deju, laikmetu norišu jomā, ieraudzīt vēsturiski kopīgo un arī atšķirīgo Rīgas un citu Eiropas kultūras pilsētu kultūras mantojumā.


Tāpat Rīgas Senās mūzikas centra mērķis un uzdevums ir aizvien veidot sadarbību ar labākajiem senās mūzikas interpretiem no visas Eiropas.

Esam partneri starptautiskajā projektā eeemerging, kura līderis ir Francijas Ambronē festivāls. 2012. gada nogalē pie mums viesojās senās mūzikas ansamblis Sopra il basso, savukārt, 2013. gada augustā uzņēmām senās mūzikas ansambli Capella Sanctae Crucis, savukārt 2015. gadā esam uzņēmuši Nīderlandes senās mūzikas ansambli Seconda pratica un brīnišķīgo duetu Repicco, kuri dzīvoja un mēģināja skaistajā Bauskas pilī.