Medības

Kurzemes hercogistes kapelmeistara Johana Ādama Hillera komiskā opera

Darbība norisinās laukos un mežā.

Zemnieku mājas pagalms. Roze sapņo par savu iemīļoto, lai gan māte baras un tēvs dusmojas. Visus satrauc jaunās ziņas – uz medībām tuvējā mežā ieradīsies pats karalis. Medību rīkošanā būtu noderējusi Kristela izveicība, bet viņš ir devies meklēt savu līgavu Hannu, kuru nolaupījis grāfs Šmeterlings. Ierodas Tefels un solās palīdzēt medībās, taču apgalvo, ka Hanna pie grāfa devusies labprātīgi.
Pēkšņi atgriežas Hanna. Viņa meklē Kristelu, bet sastop Tefelu, kurš joprojām netic, ka viņa nolaupīta un pati aizbēgusi. Hanna uztic viņam vēstuli, ko rakstījusi savam līgavainim.
Tefels pastāsta Rozei par Hannas vēstuli. To ieguvusi, Roze skrien pie Hannas, kas slēpjas mātes mājās, raizēdamās, vai kāds vēl ticēs viņas nevainībai. Kad draudzenes viena otru uzklausījušas un iedrošinājušas, ierodas Kristels. Viņš ir izmisis, jo visas pūles atrast līgavu izrādījušās veltīgas, turklāt Hanna atrakstījusi, ka viņu vairs nemīl… Roze sniedz brālim īsto vēstuli. Hannas un Kristela sastapšanās prieku apēno šaubas, taču Hannai izdodas līgavaini pārliecināt, ka viņa palikusi tam uzticīga.
Mežā plosās negaiss. Tefels sastop karali, kas medīdams apmaldījies, un notur viņu par malumednieku. Karalis neatklāj savu īsto vārdu, taču Tefels viņam palīdz izkļūt no meža. Tikmēr mājās Marta un Roze īsina laiku ar rokdarbiem un spoku stāstiem, līdz ierodas Kristels, bet tad – Tefels ar svešinieku. Roze tērzēdama atzīstas, ka vēlas precēt Tefelu, taču tēvs neļauj. Atnāk arī Hanna, un no jauniešu sarunām karalis uzzina par grāfa Šmeterlinga izdarībām. Drīz vien, meklēdams karali, ierodas pats Šmeterlings, un karalis spriež taisnīgu tiesu – grāfam aizliedz rādīties galmā, savukārt abus jaunos pārus bagātīgi apdāvina.

Komponists: Johann Adam Hiller (1728-1804)
Libretists: Christian Felix Weiße | Dialogi latviešu valodā: Māris Kupčs

Ilgums: 1h 20min

Galerija