Neymann Ensemble

Senās mūzikas ansamblis

Senās mūzikas ansamblis NEYMANN ENSEMBLE (Latvija, Austrija, Itālija) izveidojās 2015. gadā, debitējot Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivālā. Drīz pēc tam sekoja koncerti Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivālā “Vivat Curlandia!” Bauskā (2016-2019), Lietuvas senās mūzikas festivālā “Baroko pavasaris Biržuose” (2017), Senās mūzikas festivālā “Gadsimtu mūzika – Daugavpils 2019”, koncerti Austrijā u.c. Ansamblis galvenokārt atskaņo 16. gs. otrās puses līdz 18. gs. pirmās puses baroka mūziku un ar aizrautību pēta vēsturiskās improvizēšanas mākslu.

Neymann Ensemble sastāvā ir mūziķi no 3 dažādām Eiropas valstīm, klausītājiem dodot iespēju iepazīties ar plašu vēsturisko mūzikas instrumentu klāstu – baroka vijoles, blokflautas, baroka fagots, tā priekštece dulčiana, lauta, viola da gamba, klavesīns, ērģeles, kā arī tenora balss. Mūziķi regulāri papildina zināšanas meistarklasēs un tādās Eiropas mūzikas augstskolās kā Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien Austrijā, Conservatorio di Musica di Vicenza “Arrigo Pedrollo” Itālijā, Conservatoire national supérieur de musique et de danse de Paris Francijā u.c.

Veidojot konceptuālas programmas, Neymann Ensemble klausītājus līdz šim ir iepazīstinājis ar Latvijā reti atskaņotiem vai pavisam nedzirdētiem komponistiem un viņu daiļradi, kā tas ir ansambļa jaunākajās kamermūzikas programmās “Viaggio Bertali e Cavalli” un “Vibes of Purcell”.

Ansambļa mūziķi

LAURA ŠAROVA
baroka vijole
MAIJA ANDERSONE
baroka vijole

ELĪNA VIDRIĶE
baroka fagots, dulčiana, blokflauta

MARIA DANNEBERG
viola da gamba

MAURO PINCIAROLI
lauta, teorba, baroka ģitāra
ERNESTS NEIMANIS
vēsturiskie taustiņinstrumenti
ANSIS BĒTIŅŠ
tenors