Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls

Izbaudi galvaspilsētas šarmu & vēsturiskās bagātības!

31. jūlijs – 30. augusts, 2023 | RĪGA

Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls ir skaista un nu jau iesakņojusies Rīgas, Latvijas un visas Baltijas kultūrvides sastāvdaļa, kas ar katru gadu sevi arvien vairāk piesaka kā ļoti ambiciozu festivālu, ik gadu Rīgas vēsturiski nozīmīgās koncertvietās pārsteidzot vairāk nekā 5000 klausītājus un meistarklašu apmeklētājus ar Eiropā un pasaulē atzītākajām kamermūzikas grupām, krāšņiem vēsturisko operu koncertuzvedumiem, smalkām galma mūzikas un dejas pērlēm, mūsu pašu, Latvijas teritorijas 16. līdz 18. gs. mūzikas bagātībām.

Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls ir kā mājas, kurā gan skatītāji un klausītāji, gan paši mūziķi un mākslinieki ar īpašu prieku atgriežas, lai atgūtu harmoniju, smeltos enerģiju, kaut uz brīdi iejustos augsti izglītoto un smalkjūtīgo baroka laika galminieku ādā, un, kas īpaši būtiski – pārsteigumā secinātu, cik patiesībā daudz mēs vēl varam atklāt un paskatīties uz šķietami zināmām lietām ar svaigu un vēsturiski informētu skatījumu. Visi festivāla koncerti tiek atskaņoti tikai un vienīgi ar vēsturisko mūzikas instrumentu oriģināliem vai to kopijām, dziedātāju balsis pārvalda baroka laika ornamentus un retoriskos smalkumus, pilnībā aizslaukot māņu mītus par seno mūziku kā kaut ko vecmodīgu. Tieši pretēji – pateicoties Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāla norisēm, Rīga un Latvija ir kļuvusi par vienu no nozīmīgākajiem senās mūzikas centriem Eiropā.

Līdz šim festivālā piedalījušies senās mūzikas interpreti no vairāk nekā 10 dažādām pasaules valstīm, viņu vidū blokflautas virtuozs Erik Bosgraaf, fagotists Alberto Grazzi vēsturisko taustiņinstrumentu speciālisti Gertruda Jerjomenko, Liene Madern-Stradiņa, Ernests Neimanis, Minyoung Kim, David Shemer, teorbists Mauro Pinciaroli, soprāni Heather Newhouse, Elīna Šimkus, Ilze Grēvele-Skaraine, kontrtenors Sergejs Jēgers, klavesīnists Vilimas Norkūnas, traversflautiste Maija Kļaviņa, vēsturisko koka pūšaminstrumentu ansamblis Stadt-Hautboisten Riga, senās mūzikas ansambļi The Beggar’s Ensemble, TutzFrequenz, Neymann Ensemble, BarrocoTout, baroka orķestris Collegium Musicum Riga, baroka koris Collegium Choro Musici Riga, diriģents Franck-Emmanuel Comte un daudzi citi. Festivāla mākslinieciskais vadītājs – diriģents Māris Kupčs.

ATBALSTĪTĀJI