Senās mūzikas koncerts
“Ūdens un pazemes dievības mūzikā”

04.06.2022. 16.00 – 17.00 | RKTMC “Mazā ģilde”

4. jūnijā plkst. 16.00 RKTMC “Mazā ģilde”, Rīgā baroka orķestris Collegium Musicum Riga, soliste Ieva Sumeja (soprāns) un diriģents, senās mūzikas pētnieks Māris Kupčs aicina izbaudīt baroka mūzikas koncertu “Ūdens un pazemes dievības mūzikā”.

Komponisti Frančesko Kavalli, Antonio Vivaldi, Georgs Frīdrihs Hendelis un Džirolamo Freskobaldi ir tikai daži no 17. un 18. gadsimta skaņražiem, kuri savās operās un dziesmu krājumos izmantojuši sengrieķu mitoloģijā bieži sastopamo mītisko dabas dievību Nimfu, jaunu un skaistu sievieti. Komponisti dažādos laikmetos un dažādos stilos ir “apdziedājuši” dievības mistiskos tēlus – Jūras nimfu, Harmoniju u.c., un vienlaikus cilvēku pasaulei tuvos personāžus, kā piemēram, Galateju, kura cieš mīlestības dēļ. Tādēļ baroka orķestris Collegium Musicum Riga diriģenta Māra Kupča vadībā ir sarūpējuši aizraujošu senās mūzikas programmu “Ūdens un pazemes dievības mūzikā”, kas caur aizgājušo gadsimtu komponistu iedvesmas pilnajiem skaņu rakstiem izskanēs kā veltījums mistiskajam barokā, turpretī dažādu nimfu lomā iejutīsies daudzsološā soliste, soprāns Ieva Sumeja.

IEEJA KONCERTĀ BEZ MAKSAS

Koncertu atbalsta SIA Rīgas Senās mūzikas centrs, Valsts kultūrkapitāla fonds un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija.

Sekojiet mums sociālajos tīklos:

Koncertu organizē Rīgas Vēsturiskā teātra un mūzikas biedrība